Stresul și digestia sau cum ne guvernează bacteriile soarta Suntem probabil mulți cei care vedem mintea ca pe ceva separat de restul corpului. Poate că alegem să facem această diferențiere din rațiuni scolastice. Ne vine mai ușor să învățăm despre cum funcționează creierul și corpul, luându-le separat.
Mai mult-
Stresul și digestia sau cum ne guvernează bacteriile soarta
-
Sindromul colonului iritabil
Sindromul colonului iritabil sau când stresul trece prin stomac Dragostea trece prin stomac! Nimic mai adevărat. Și fericirea tot prin stomac trece și se menține datorită unei digestii normale și sănătoase.
Mai mult -
proBIO, interviu Marius Rebenciuc
proBIO, interviu Marius Rebenciuc Citeste mai multe aici Sunt foarte mulţi aceia care îmi spun că sunt foarte obosiţi. Că au o uşoară ameţeală în special dimineaţa sau că nu se pot concentra.
Mai mult -
Cum să fac să scap cu viaţă?
Suntem ceea ce mâncăm! Ei na, cine nu ştie asta? Auzim de atatea ori cuvintele astea, ba de la prieteni, ba la radio sau TV, încât au încetat să mai însemne mare lucru. Nu ne mai impactează. Le luăm ca atare, creierul încetează să le mai proceseze.
Mai mult -
Acrilamida şi sănătatea
Cine nu se dă în vânt după o porţie generoasă de cartofi prăjiţi? Iar dacă porţia de cartofi este preparată de alt cineva şi vine rapid la pachet cu o altă porţie de aripioare sau şnitel crocant alături, cu atât mai bine.
Mai mult -
Testimonial Olga Bucur
Testimonial Olga Bucur Citeste mai multe aici Şeful meu a făcut reduceri de personal. Am rămas oameni puţini, muncă multă, stres mare, nu făceam față. Mi se părea că nu mai termin treaba. (Testimonial Olga Bucur)
Mai mult -
Testimonial Petre Ion
Testimonial Petre Ion Citeste mai multe aici La începutul anului am avut nişte probleme la servici. S-au făcut restructurări, am fost trecut pe lista de disponibilizări. (testimonial Petre Ion)
Mai mult -
Testimonial Silvia Pryzbilla
Testimonial Silvia Pryzbilla Citeste mai multe aici Acum ceva vreme, m-am certat cu o rudă apropiată şi atâta de tare m-a afectat că m-a dat peste cap total. Nu am putut să mai dorm noaptea, agitaţie, nimeni nu îmi mai intra în voie. Îmi venea să ma închid în casă, nici pe afară să nu …
Mai mult -
Interviu cu Marius Rebenciuc
Interviu cu Marius Rebenciuc Citeste mai multe aici Sunt foarte mulţi oameni care se plâng că se simt foarte obosiţi, că nu pot să doarmă noaptea, că au început să acumuleze kilograme în plus deşi nu şi-au schimbat regimul de viaţă sau regimul alimentar. Că se simt foarte slăbiţi şi nu au nici un pic …
Mai mult



